در صورتی که این عارضه بهبود نیافته و دائمی باشد، جدی تلقی شده و می‌توانید سبب نارضایتی جنسی هر دو طرف رابطه شود. با وجودی که نیاز است افراد در صورت مواجهه طولانی با این مشکل به پزشک مراجعه کنند اما راهکار‌هایی نیز برای رفع یا درمان زود انزالی وجود دارد از جمله، تمرینات کگل و استفاده از کاندوم

دیر انزالی: این مشکل اغلب در افراد مسن دیده می‌شود. درمان برای این دسته از افراد به مراتب سخت‌تر از مشکل زودانزالی می‌باشد.

انزال وارونه: در این عارضه مایع تولید شده به جای خروج از میزراه، وارد مثانه می‌شود.

انزال خشک: در این مطلب می‌توانید با مشکل انزال خشک یا ارگاسم خشک به طور کامل آشنا شوید.

مایلات جنسی یک مرد با جلب توجه و میل شروع می‌شود. سپس نوبل برانگیختگی است که محصول ترکیبی از افکار شهوانی و تحریکات حسی می‌باشد. جریان این میل جنسی توسط اعصاب لگن منتقل شده و در نهایت به گشاد شدن شریان‌های آلت مردانه منجر می‌گردد. با این کار، خون بیشتری وارد آلت شده و یک نعوظ سفت به وجود می‌آورد.

مرحله‌ی بعدی انزال است که آن هم مانند نعوظ پیچیدگی‌های خودش را دارد. انزال با انتشار آغاز می‌گردد. انتشار فاز کوتاهی است که در عرض چند لحظه به خود انزال ختم می‌شود. سیستم اعصاب خودکار، مخصوصاً اعصاب سینه‌ای تحتانی و کمری فوقانی نخاع شروع این فاز را تحریک می‌کنند. اعصاب مذکور موجب انقباض عضلات پروستات شده و باعث می‌شوند ترشحات این غده به پیشابراه ریخته شود. سپس بلافاصله، عضلات مجرای مجرای وابران و کیسه‌های منی به کار افتاده و مایع منی را به پیشابراه می‌ریزند.

اوج لذت جنسی برای مردان همان موقع انزال است. عضلات گردن مثانه بسته شده و اجازه نمی‌دهند مایع منی وارد مثانه شود. در همین موقع، عضلات آلت تناسلی و لگن دست به یک سری انقاباضات ریتمیک زده و مایع منی را با قدرت به بیرون هدایت می‌کنند.

در صورت مواجهه با این مشکل در خود یا همسر خود، رعایت برخی نکات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این موارد در دو دسته‌ی درمانی و روان‌شناختی خلاصه می‌شود. از دیدگاه روان‌شناختی، مدیریت مشکل و عدم وارد ساختن فشار و اضطراب به شریک جنسی درباره‌ی این موضوع از اهمیت بسیار زیادی دارد. می‌بایستی عصبانی نشده و با حوصله در اولین فرصت به متخصصین سلامت جنسی مراجعه کرده و راه‌کار‌های مناسب را دریافت نمایید.

منبع:

https://virtualdr.ir/14229- انزال-چیست/